Rubriky
Od všeho něco Pickey tipy Propagace

Tři klíče k úspěchu

Pickey je tu s vámi už nějaký ten pátek a my máme možnost sledovat úspěchy našich tvůrců. Každý ke své tvorbě přistupuje trochu jinak, ale to, co mají ti nejúspěšnější společného, jsou tři hlavní věci.

Základem je KVALITNÍ OBSAH. Důvodem, proč jste na Pickey, je monetizace vaší tvorby, proto je důležité, aby tato tvorba měla opravdu hodnotu. A to nejen pro vás, ale hlavně pro vaši cílovou skupinu. Zamyslete se nad tím, co z vaší tvorby bude lidem stát za to, aby si váš obsah předplatili. Může to být cokoli – vaše know-how, váš humor nebo něco úplně jiného. Ať už se pustíte do čehokoli, kvalita by měla být na prvním místě. 

Dalším důležitým faktorem obsahu je to, jak DOBŘE je ZPRACOVANÝ. I sebevětší kvalita může pohořet na odfláknutém zpracování. Nestačí si jen založit profil a čekat, až vám začnou narůstat přispěvatelé. Protože, překvapivě, pravděpodobně nezačnou. Sedněte si k tomu, připravte si strategii – jak často jste schopni přispívat, jaký koncept své tvorbě chcete dát, co bude hlavním obsahem? Zamyslete se i nad výší předplatného – budou lidi ochotni za váš obsah zaplatit zrovna tolik každý měsíc? Nebudete trávit hodiny a hodiny přípravou obsahu za příliš malou částku?

Poslední, ale rozhodně velmi důležitá část je PERFEKTNÍ PROPAGACE. Můžete mít totiž sebelepší a sebekvalitnější obsah, ale když o něm nikomu neřeknete, nikdo si ho pravděpodobně sám nenajde. Vysvětlete své komunitě proč jste se rozhodli touto cestou jít a co za to dostanou, když vás podpoří. Nebojte se sdílet odkazy na svou práci na jiných sociálních sítích, kde už třeba nějaké fanoušky máte. Můžete zkusit i tématické facebookové skupiny. Mluvte o tom, co děláte a kde vás vaše komunita může najít. Nestyďte se, protože váš obsah je kvalitní a skvěle zpracovaný, tak už zbývá to jen pořádně vykřičet do světa!


Tudy se jde zpět na Pickey.