Rubriky
Nastavení Pickey tipy Propagace

Tipy na monetizaci vzdělávacího obsahu

Jste učitelé, lektoři, nebo umíte něco skvělého, co byste rádi předali ostatním? Dumáte nad tím, jak natáhnout den na víc hodin, abyste mohli rozšířit kapacitu a sdílet své vědomosti s větším počtem studentů? Zapojte se do creators economy a vytvářejte obsah, který může být dostupný více lidem současně.

Nevíte, jak na to?  Připravili jsme pár tipů, které vám ukážou možnosti, kterých je spousta. Stačí si jen vybrat ty, které vašemu konceptu i vaší osobnosti sednou nejlépe.

Video příspěvky

Jestliže je součástí vaší práce vytváření návodů, jak něco vyrobit, nakreslit, opravit nebo nastavit, nespokojujte se s pouhým textem. Vytvořte video návod! Je to jednoduché a je to ta nejjasnější forma, ve které jdou vaše znalosti předat.  Jak fungují videa na Pickey?

Tip Pickey: Pokud vytváříte video návod poprvé, zajistěte si „pokusného králíka“. Ideálně někoho, kdo o daném tématu moc neví, ale kdo vám dokáže dát kvalitní zpětnou vazbu. Zpětná vazba vám pomůže připravit návod tak, aby byl jasný a srozumitelný i pro širší publikum.

Audio příspěvky

Jste lektoři cizího jazyka? Zkuste pro své studenty nahrát poslechové audio příspěvky nebo vytvořit podcast. Pokud si navíc na svém profilu v nastavení aktivujete funkci audio RSS, vaši studenti budou mít možnost si poslechová cvičení pustit ve své oblíbené podcastové aplikaci třeba i offline. 

Tip Pickey: Nahrajte několik krátkých poslechových cvičení na témata využitelná v běžném životě, která si vaši přispěvatelé můžou denně na pár minut poslechnout a pravidelně tak jazyk procvičovat třeba u mytí nádobí.

Newsletter

Veškerý obsah, který na Pickey publikujete, chodí současně vašim sledujícím i do e-mailu ve formě newsletteru (pokud si tato upozornění nevypli). Využijte této funkcionality a sdílejte s nimi pravidelné tipy, cvičení, či zajímavé články, které doplní vaši výuku. 

Tip Pickey: Vytvořte takový newsletter, na který se vaše komunita bude vždycky těšit. Pokud v něm budete odkazovat na externí články, připište rovnou i kolik času čtení článku zabere. A nebojte se zeptat, jaká témata vaši komunitu zajímají a obsah tomu přizpůsobte.

Livestream

Chcete udělat lekci interaktivnější? Vyzkoušejte livestream, během kterého můžete názorně ukázat, jak se co dělá, vysvětlit problematiku, nebo odpovědět hromadně na dotazy, které dostáváte. Výhodou livestreamu je okamžitá zpětná vazba vašich přispěvatelů, takže můžete reagovat na jejich komentáře přímo během vysílání.

Tip Pickey: Livestreamový příspěvek můžete na Pickey vytvořit i několik měsíců dopředu. Vyzvěte svoje přispěvatele, aby vám k příspěvku do komentáře napsali případné dotazy. Budete je mít na jednom místě, během livestreamu si je můžete zobrazit a rovnou na ně odpovědět.

Online setkávání

Poznejte svou komunitu! Někdy je fajn vědět, kdo je na druhé straně, proč tedy neuspořádat nějaké online setkání? Využijte k tomu některý z dostupných komunikačních kanálů (Google Meet, MS Teams, Zoom, Skype,…) a dejte svým přispěvatelům na Pickey vědět, kde a kdy vás můžou virtuálně potkat v rámci online hodiny.

Tip Pickey: Online setkání můžete využít i jako pravidelné „konzultační hodiny”, kdy vaši přispěvatelé mohou přijít s rychlým dotazem nebo vás jen pozdravit.

Buďte dostupní

Aktivujte si funkci Poslat vzkaz, aby vás vaši přispěvatelé mohli kontaktovat přímo přes Pickey. Jejich vzkazy se vám zobrazí na vašem profilu a najdete tam i kontakt, na který můžete v případě potřeby odpovědět.

Sdílejte materiály

Chcete sdílet pracovní listy, slovíčka nebo třeba přehledy gramatiky? Nemusíte řešit externí úložiště – nahrajte soubory přímo na Pickey jako přílohu. Vašim přispěvatelům příloha dorazí i do e-mailu společně s novým příspěvkem.

Využijte možnosti jednorázové platby

Sdílíte obsah, který je veřejně přístupný? Vaše komunita vám může poslat jednorázový příspěvek. Dejte své komunitě vědět, že možnost jednorázové platby je také fajn podpora vaší práce třeba krátkou zmínkou na konci vašeho příspěvku.

Všechny možnosti, které jsme právě zmínili, se dají krásně kombinovat podle potřeby. Jestli jste aktivní i na jiných sociálních sítích, můžete obsah propojit i s krátkými kvízy např. ve stories na Instagramu. A pokud hledáte inspiraci, podívejte se, jakým způsobem připravují svůj obsah ostatní Pickey tvůrci v kategorii Vzdělávání.


Tudy se jde zpět na Pickey.